בר מצווה בכותל

בעקבות החלטת הרב הראשי לכותל לא ניתן להכניס כלי נגינה לרחבת הכותל בטענה שהנגינה מפריעה למתפללים ובצדק.

ישנם מתופפים שלא כיבדו את המעמד וגרמו לתלונות רבות מצד המתפללים.
לכן אנו מציעים לחגוג כל הדרך לכותל דרך הסמטאות המיוחדות של הרובע היהודי בשירים תופים והמון שמח כמו שנאמר בתופים ובמחולות... 

חברת הפקת אירועים לבר מצווה בירושלים - לחצו כאן.

יש שני אפשרויות ליווי לכותל משני נקודות שונות:

מתופפים בכותל - תמונהשער ציון, ושער האשפות. שער ציון ממוקם מעל הרובע היהודי במרחק הליכה. דרך הסמטאות היפות ונוף עוצר נשימה .
ושער האשפות שממוקם קרוב יותר לרחבת הכותל מתאים לאנשים מבוגרים או לבעלי מוגבלויות.

תיאום המפגש מראש:

אנו מתאמים מראש את המפגש ומקבלים את פניכם בתקיעות שופר מרגשות. מקבלים את נער הבר מצווה בשירה תופים וריקודים, ומרכזים את כולם לקבוצה אחת, ומתחילים תהלוכה ססגונית ושמחה לעבר הכותל המערבי. המתופפים שרים, שירים שקשורים לבר מצווה ותורה כגון "ישמח חתני" "סימן טוב ומזל טוב" "עוד יישמע" ועוד הרבה שירים שמחים, רוקדים, ומקפיצים את כולם. רצוי להביא צלם וידאו מקצועי שינציח את הרגעים היפים. אם בחרתם לרדת דרך שער ציון, הנוף והסמטאות יחד עם התופים והשירה של המתופפים, יוצר קליפ וידאו מרשים למזכרת.

נקודת המפגש:

השעה האופטימאלית להגיע לנקודת המפגש היא בסביבות 09:00 בבוקר לאחר מכן עומס החום בחודשי הקיץ מכביד והופך את היום לקשה ומיוזע לכן רצוי להשכים מוקדם כי אתם בטח גם עוצרים לאכול בדרך ומניסיון לא מגיעים לפני 10:00 11:00 בשעות האלה רחבת הכותל מלאה במתפללים ובתיירים וכל איחור שלכם ישאיר אתכם שעות נוספות.
הימים שבהם ניתן לעלות לתורה הם ימי שני וחמישי.
לבוש צנוע והולם!!
הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו,הוא מקום תפילה ועל פי ההלכה היהודית יש ללבוש בו מלבושים צנועים. לבוש שאינו הולם פוגע בקדושת המקום וברגשות המתפללים. אנא כבדו את המקום הקדוש הזה.

במה רצוי להצטייד?

מפת ירושלים העתיקהרצוי להצטייד בשתייה קלה, מים, וכיבוד קל. ניתן לפרוס הכול ליד שער האשפות יש רחבה המיועדת לכך לפרטים אשמח לענות ולהדריך ולא לשכוח סוכריות לרגל המסורת.
לפרטים לגבי סיורים בכותל מסעדות או כל דבר אשמח לענות לשאלות